Liniowa matryca głośnikowa

Liniowa matryca głośnikowa QXL1146 – seria przenośnych głośników modułowych przeznaczonych do nagłaśniania występów na żywo, średnich i większych powierzchni, stałych instalacji w teatrach, obiektach sakralnych, centrach kongresowych i salach wykładowych.

Charakteryzuje się precyzją i przejrzystością dźwięku w przestrzeni odsłuchowej, zapewnia wysokie ciśnienie akustyczne, tym samym doskonałą zrozumiałość mowy oraz muzyki.
Stworzona została do profesjonalnych zastosowań, w których wymagane jest wzmocnienie dźwięku zapewniające doskonałą reprodukcję sygnału w wielozadaniowym kompaktowym formacie, jednocześnie przy zwiększonej odporności na występowanie efektu sprzężenia akustycznego.

W trybie Bi-amp falowód jest obsługiwany z głośnikami MF-LF (pin 2+2-) oraz głośnikami LF (pin 1+1-) przez zastosowanie wzmacniacza z procesorem DSP. Takie rozwiązanie pozwala pochylić wiązkę dźwięku wertykalnie nawet o 10° oraz ustawić wstępne parametry pracy systemu.

Zastosowano 4 głośniki średnio-niskotonowe Faital Pro 6″, 1″ głośnik kompresyjny BMS 4550 oraz wysokiej jakości filtry pasywne. Horn QXL1146 jest symetryczny poziomo i asymetryczny pionowo. Przeznaczony do pracy w konfiguracji pojedynczej lub piętrowej.

Zasięg dla dwóch modułów połączonych wertykalnie do 35m.